Lokalita Slapy a naše činnost

Vodní nádrž Slapy je přehradní nádrž na řece Vltavě u obce Slapy ve Středočeském kraji. Podle rozlohy (1162,6 ha) je šestou největší přehradou v České republice. Má hloubku 58 m a hladina se nachází v nadmořské výšce 271 m.

Slapská přehrada je využívána nejen k ochraně proti povodním, energetice a průmyslovému odběru. Její velkou úlohou v letních měsících je rekreace.

Vodní záchranná služba ČČK Praha 6 započala svoje působení na Slapské přehradě již v roce 1991 na Staré Živohošti. Od té doby zde každoročně během letních měsíců (červenec a srpen) zajišťuje pomoc rekreantům, jachtařům a všem kteří potřebují pomoci v nouzi. VZS ČČK Praha 6 disponuje dvěma čluny (zásahový člun Sportis 300HP a pracovní hliníkový prám MS Boat 150HP, dále máme k dispozici záložní čluny Zodiac Man15 s 150HP motorem a Brig s 50HP motorem)  a jedním zásahovým vozidlem (Volkswagen T6 a sanitním vozem T5) pro případ pohybu po souši. Od roku 1993 na Slapské přehradě je také stanoviště Zdravotnické záchranné služby Středočeského Kraje se stanovištěm na Ždáni, jedním člunem a RV vozem.

Vodní záchranná služba ČČK na Slapské přehradě, 24 hodin denně během letní sezóny, poskytuje předlékařskou první pomoc, technickou pomoc na vodě i na souši, zajištění závodů, vyhledávací aktivity pod vodou i na souši a mnoho dalšího.

Vodní záchranná služba ČČK Praha 6
druhá polovina června až do konce srpna
24 hodin/ nonstop
Operační číslo
607 962 552