Lokalita Slapy a naše činnost

Vodní nádrž Slapy je přehradní nádrž na řece Vltavě u obce Slapy ve Středočeském kraji. Podle rozlohy (1162,6 ha) je šestou největší přehradou v České republice. Má hloubku 58 m a hladina se nachází v nadmořské výšce 271 m.

Slapská přehrada je využívána nejen k ochraně proti povodním, energetice a průmyslovému odběru. Její velkou úlohou v letních měsících je rekreace.

Vodní záchranná služba ČČK Praha 6 započala svoje působení na Slapské přehradě již v roce 1991 na Staré Živohošti. Od té doby zde každoročně během letních měsíců (červenec a srpen) zajišťuje pomoc rekreantům, jachtařům a všem kteří potřebují pomoci v nouzi. MS VZS ČČK Praha 6 disponuje dvěma čluny (Zodiac Man15 s 150HP motorem a Brig s 50HP motorem)  a jedním zásahovým vozidlem (Nissan Terrano 2) pro případ pohybu po souši. Od roku 1993 na Slapské přehradě je také stanoviště Zdravotnické záchranné služby Středočeského Kraje se stanovištěm na Ždáni, jedním člunem a sanitním vozem.

Vodní záchranná služba ČČK na Slapské přehradě, 24 hodin denně během letní sezóny, poskytuje předlékařskou první pomoc, technickou pomoc na vodě i na souši, zajištění závodů, vyhledávací aktivity pod vodou i na souši a mnoho dalšího.

Vodní záchranná služba ČČK Praha 6
červenec – srpen
24 hodin/ nonstop
607 962 552