Na co si dávat pozor na venkovních bazénech

Při pobytu na otevřených bazénech je důležité věnovat pozornost především bezpečnosti vaši a vašich dětí. Riziko úrazu je stejné jak ve vodě, tak kolem ní.

Kde je voda, tam je kluzko. A i když se provozovatelé venkovních bazénu snaží pomocí protiskluzných ploch zabránit pádům či uklouznutí, toto riziko není vyloučeno. Všechny hry na honěnou, závody v obíhání bazénu a podobné aktivity by se měli stát v prostorách bazénu tabu. To samé platí ve vodě. Ohleduplnost k ostatním plavcům a návštěvníkům musí být samozřejmostí. Pro dovádění jsou vyhrazené mělké bazény a jiné vodní atrakce.

Na vodních atrakcích jako jsou tobogány, klouzačky a jiné atrakce dodržujte pravidla jako jsou řídící semafory a věkové omezení. Další atrakcí, které je třeba se věnovat je takzvaná divoká řeka. Na tuto atrakci není doporučeno posílat děti samotné. Rychle tekoucí voda může snadno ohrozit děti i dospělé, navíc klikatění trasy může způsobit úrazy nárazem. Vždy si dobře rozmyslete, jestli na takovou atrakci stačíte sami, teprve potom jestli si na ni troufnete s dítětem.

Neskákejte do bazénu po hlavě. Pouze tam, kde je to vysloveně dovoleno, a i tak se ujistěte, že v místě dopadu do vody neplave jiný návštěvník, nebo jiná překážka.

Místa vyhrazená pro plavce, neslouží k hrám, často v nich bývá velká hloubka. Dráhy pro kondiční plavání, jsou vždy označeny. Slušností je nezasahovat do těchto drah, pokud nechcete kondičně plavat.

Pokud jdete na koupaliště si užívat sluníčka a opalování, nezapomeňte se řádně namazat opalovacím krémem. Před vstupem do bazénu, opláchnout a ochladit. Sluníčko dokáže opalovat i přes vodní hladinu, po koupání se nezapomeňte opět namazat.

Před návštěvou bazénu a koupališť si projděte návštěvní řád a desatero bezpečného chování u vody. Tyto pravidla a rady Vám pomohou užívat si klidný čas u vody.