Prázdniny jsou za námi, jaká byla sezóna 2018 na Slapech?


Stejně jako loni, byla i tato sezóna statisticky průměrná. Celkem jsme měli 72 zásahů, loni 68. Z toho 64 zdravotnických a 8 technických. V průměru tak vychází 1 výjezd na jeden prázdninový den. Statistiku počítáme od 1.7. do 31.8.
Na sezónu jsme stejně jako loni disponovali dvěma zásahovými čluny. Primární loď Sportis vybavená radarem, sonarem a dvěma 150 koňovými motory. A záložní Zodiac. Záložní člun se nejvíce využíval na technické zásahy a součinnost s hasiči. V průměru jsme měli na základně čtyři záchranáře v nonstop službě. Převážně bylo složení posádky: jeden zdravotnický záchranář a tři záchranáři vodní. K dispozici pro patrolování a zásahy v okolí Staré Živohošti jsme měli také vodní skútr.
Nejčastěji se letos vyjíždělo na tržné a sečné rány. Oproti loňsku klesl počet výjezdu k alergickým reakcím, a to skoro o polovinu. Nechyběly ani kolapsové stavy, křečové stavy a intoxikace. Většinu výjezdů jsme realizovali v součinnosti se Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje, poříčním oddělením Policie ČR Slapy a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje. Čímž děkujeme za kolegiální přístup.
Od 3.9.2018 je naše základna na Nové Živohošti v režimu připravenosti bez stálé posádky vodních záchranářů. Na podzim čeká základnu rekonstrukce sociálního zařízení. Na rekonstrukci jsme získali dotaci od hlavního města Prahy. Tímto chceme magistrátu velmi poděkovat.