První týden v sezóně za námi

Zaškolení a technické testy nového člunu Sportis, který jsme pro letošní sezónu dostali od prezídia Vodní záchranné služby ČČK na Slapy, dopadlo dobře. Vše proběhlo hladce a naši záchranáři s člunem již jezdí jako s původním člunem Zodiac. Obrovskou pomocí jsou všechna technická zařízení na palubě. Tedy radar, sonar a GPS. Vše tak dohromady tvoří kompaktní záchranné plavidlo, připravené plnit náročné úkoly za jakýchkoliv podmínek.

 

První ostrý výjezd na sebe nenechal dlouho čekat. Šlo o podezření na anafylaktický šok po bodnutí vosou u staršího pána. Celkem jsme od 30.6.2017 do 9.7.2017 měli v první posádce dvanáct výjezdů. První posádka byla ve složení: Velitel Petr Štěpánek, pilot záchranář Matěj Kůs a záchranář Daniel Vičan. Nejčastěji se vyjíždělo právě k alergickým reakcím na bodavý hmyz, nebo na řezné a tržné rány a kolapsy organizmu z dehydratace či přehřátí.

Techniku na našem novém člunu prověřila v sobotu 8.7.2017 zprvu banální informace o pomoci s pátráním po pohřešovaném dítěti. Vypadalo to, že se pouze zaběhl v lese. Bohužel, jak se později ukázalo, skutečnost byla jiná. Náš sonar na lodi měl nejasný nález v hloubce přibližně deset metrů. Jak se nakonec ukázalo, jednalo se o utonulé pohřešované dítě.

Rádi bychom jako skupina vodních záchranářů sloužících na Slapech poděkovali za skvělou spolupráci všech složek IZS. Stali jsme se homogenním týmem, každý má jasný úkol a spolupracuje s ostatními složkami.