Sezóna 2019 na Slapech je za námi

Letos jsme měli celkem 79 zásahů, loni 72. V drtivé většině šlo o zdravotnické zásahy, celkem 70 a 9 technických. V průměru tak vychází přibližně 1 výjezd na jeden prázdninový den. Statistiku počítáme od 1.7. do 31.8.

Na sezónu jsme stejně jako loni disponovali dvěma zásahovými čluny. Primární loď Sportis vybavená radarem, sonarem a dvěma 150 koňovými motory. A záložní Zodiac. Záložní člun se nejvíce využíval na technické zásahy a součinnost s hasiči. V průměru jsme měli na základně čtyři záchranáře v nonstop službě. Převážně bylo složení posádky: jeden zdravotnický záchranář a čtyři záchranáři vodní. K dispozici pro patrolování a zásahy v okolí Staré Živohošti jsme měli také vodní skútr.

31 pacientů přišlo přímo k nám na základnu na Staré Živohošti, kde byli ošetření, nebo odeslání na ošetření do zdravotnického zařízení. Na Slapech bylo 34 zásahů v součinnosti se zdravotnickou záchrannou službou. Jedna výzva k zásahu nám přišla přes aplikaci Záchranka. Asistovali jsme u dvou plavebních nehod s PČR.

Asi nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže. Pacient trpící Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí.

Co do četnosti se ve statistice jako každý rok vyskytují na prvních místech různá tržná poranění a alergické reakce. Nechyběly ani kolapsové stavy, křečové stavy,  intoxikace nebo zlomená noha.

Od 1.9.2018 je naše základna na Staré  Živohošti v režimu připravenosti bez stálé posádky vodních záchranářů.