Služba VZS na Slapech v sezóně 2021

Kvůli situaci kolem koronaviru jsme se rozhodli zahájit sezónu v tomto roce již od 21.6.2021. S ohledem na možnosti zahraniční dovolené, předpokládáme zvýšený zájem o rekreaci v oblasti Slapské přehrady a přilehlém okolí. Základna bude od toho termínu plně v pohotovosti bez jakéhokoliv omezení. K dispozici bude standardní zásahová technika, kterou je primární loď Sportis, záložní loď Zodiac a skútr pro pravidelné patroly kolem pláží. Během sezóny nám dorazí také nová speciální loď na technické zásahy s výklopnou přídí. V případě jakéhokoliv problému jsme k dispozici na všech tísňových linkách dostupných v ČR. Tedy 112, 155 a 150.

Zároveň máme pro vás pro tuto sezónu pár doporučení a rad týkající se nebezpečí nákazy coronavirem a obecná doporučení k vodě:

Mačkat se na pláži?

Pokud to jenom trochu půjde, nechejte si místo mezi místem kde ležíte na pláži a dalším návštěvníkem. Alespoň metr a půl. Nejen že umožníte plynulejší pohyb po pláži, ale také snížíte riziko možné nákazy.

Můžu si do stánku pro párek a pití?

Určitě ano, je to bezpečné. Myslete však na hygienu rukou. Je dobré mít s sebou malou osobní dezinfekci a před jídlem i po něm si řádně ruce vydezinfikovat.

Dostatek tekutin

Nezapomínejte, že v letních měsících je důležité hodně pít, aby byla zachována vaše hydratace. Doporučujeme nejlépe kohoutkovou vodu, minerálky, nebo ochucené nápoje. Nedoporučujeme alkohol, nebo kávu. Ta naopak vodu z těla odvádí.

Nechoďte do vody rozpálení

Před vstupem do vody se vždy osvěžte, například postupným vstupem. V krajním případě vám může například skok do vody přivodit stažení cév a následné kardiopulmonální potíže.

Buďte ohleduplní

Buďte ohleduplní. Stává se, že některá poranění či tonutí vznikají při kontaktu s jiným plavcem. Nedopatřením můžete kopem či úderem způsobit křeč hrtanové záklapky a problém je na světě.

Nepřeceňujte své síly

Pokud chcete přeplavat větší vzdálenost, než běžně plavete, uvědomte si, že je dobré mít s sebou doprovodnou loďku/paddleboard. V případě potřeby se můžete chytnout a odpočinout si.