Záchranný tým

Vodní záchranná služba ČČK Praha 6 je na výzvu Hasičského záchranného sboru připravena zasahovat v případech ohrožení života, živelných pohrom a dalších nenadálých událostí. Součástí skupiny je jednotka záchranného týmu IZS, která je okamžitě výjezduschopná a plně školená na záchranu a činnost nejen ve vodě a jejím okolí. Tým vodní záchranné služby vypomáhá i při likvidačních pracích následků po živelných pohromách.

Integrovaný záchranný systém (IZS) je efektivní systém vazeb, pravidel spolupráce a koordinace záchranných a bezpečnostních složek, orgánů státní správy a samosprávy, fyzických a právnických osob při společném provádění záchranných a likvidačních prací a přípravě na mimořádné události.

Mít na dosah vodního záchranáře vybaveného vodním skútrem je klíčovou výhodou pro bezpečnost a ochranu všech, kteří se rozhodnou strávit svůj den u vody. Naše záchranné služby jsou nyní rychlejší a efektivnější než kdykoli předtím. Díky vodnímu skútru se náš vodní záchranář může dostat na jakékoli místo nebezpečí během okamžiku, což značně zkracuje čas reakce v kritických situacích. Tato rychlost je zásadní, když každá sekunda může rozhodnout o životě. Ať už jde o pomoc tonoucímu plavci nebo o poskytování první pomoci, náš vodní záchranář je vždy připraven a vybaven pro okamžitý zásah, což vám umožňuje užívat si vodních radovánek s jistotou, že o vaši bezpečnost je postaráno s nejvyšší možnou profesionalitou.