Kampaň „Dny bez úrazů“

sobotu 3.6.2017 proběhne na hrázi rybníka v Dolních Počernicích u Prahy Den dětí. Vodní záchranáři se zapojí do kampaně „Dny bez úrazů“, která bude součástí dětského dne. Připraveno bude stanoviště Vodní záchranné služby s ukázkou první pomoci na resuscitační figuríně s výkladem pro malé i velké. Přímo na rybníce budou jezdit naše záchranné lodě a záchranářský vodní skútr. Každou hodinu ukáží vodních záchranáři simulovanou záchranu z vodní plochy. Ty nejšikovnější děti povozí vodní záchranáři také na lodích a vodním skútru.

Letošní akce je zajímavá hlavně tím, že patří do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Děti ve třech stanovištích uvidí důležitost včel pro člověka, dále proč a jak recyklujeme odpad. V posledním zastavení si děti vyzkouší, jak udělat ze starého nové, konkrétně to bude tvorba módních doplňků z nepotřebného textilu.

Přijďte od 13:00 3. června 2017 do prostor zámeckého parku, přírodního amfiteátru, hráz Počernického rybníka a závodiště U Koní.

Akci pořádá městská část Praha-Dolní Počernice a Restaurace Léta Páně ve spolupráci se Základní školou, Dětským Domovem, Počinem, Misí Hero, MC a RK Veselý čertík, Lesní školou a školkou V mechu a kapradí, Jezdeckým klubem Josefa Vavrouška, Vodní záchrannou službou a firmou POTEX.