Skútr poranil ženu na Slapech

Vodní záchranná služba na Slapech byla dnes volána ke zraněné ženě po sražení vodním skútrem.

                Přibližně kolem dvanácté hodiny došlo k aktivaci výjezdového týmu posádky vodních záchranářů do lokality Častoboře. Hlášení oznamovalo srážku vodního skútru se ženou na lehátku. Oznamovatel vytáhl ženu volající o pomoc. Po příjezdu VZS ČČK byla nalezena žena s krvácejícím zraněním. Po prvotním ošetření členy VZS ČČK byla žena transportována zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice k dalšímu vyšetření.

                Za celým případem je dle svědků, oznamovatelů a členů rodiny, kteří vše sledovali ze břehu čirá bezohlednost a nepozornost. Trojce mužů na motorových skútrech jela nebezpečně a rychle blízko koupajícím se osobám. Se skútrem prováděli nebezpečné a nepovolené manévry v plavební dráze, které zapříčinily shození plavkyně z lehátka a pravděpodobně i její následná zranění. Všechny tři skútry pokračovaly dál v jízdě a ani jeden z aktérů nehody zraněné ženě neposkytl žádnou pomoc.

Přivolaná hlídka PČR na základě informací od svědků události následně kontrolovala a prověřovala možné pachatele.   

Připomínáme, že jakékoliv akrobatické kousky na skútru na Slapech je možno provádět jen v místech, která jsou pro takovou jízdu vyhrazena.

                Celým případem se bude policie zabývat v souvislosti s podezřením ze spáchání hned několika trestných činů.